Ağu
5
2017

Opencart Ücretsiz Kargo Limitine Gelince sadece Ücretsiz Kargo Çıksın Modifikasyonu

Opencartın Kanayan yarası olan bu konuda sizlere eğitim videomuzu hazırladık. Ücretsiz kargonuza bir limit belirlediğinizde ve müşteriniz o limiti aştığında karşısına 2 tane kargo çıkmaktaydı sabit fiyatlı kargo ve ücretsiz kargo.

Bunu ufak bir modifikasyonla , Eğer müşteriniz ücretsiz kargoya hak kazanmışsa sadece Ücretsiz Kargo çıkmasını sağlayacağız.

işlemlerin kodları ;

 

catalog/model/shipping/flat.php de aşşağıdakini bulunuz.

$query = $this->db->query(“SELECT * FROM ” . DB_PREFIX . “zone_to_geo_zone WHERE geo_zone_id = ‘” . (int)$this->config->get(‘flat_geo_zone_id’) . “‘ AND country_id = ‘” . (int)$address[‘country_id’] . “‘ AND (zone_id = ‘” . (int)$address[‘zone_id’] . “‘ OR zone_id = ‘0’)”);

 

sonrasına aşşağıdakini ekleyiniz.

$query = $this->db->query(“SELECT * FROM ” . DB_PREFIX . “zone_to_geo_zone WHERE geo_zone_id = ‘” . (int)$this->config->get(‘free_geo_zone_id’) . “‘ AND country_id = ‘” . (int)$address[‘country_id’] . “‘ AND (zone_id = ‘” . (int)$address[‘zone_id’] . “‘ OR zone_id = ‘0’)”);


Aşşağıdakini bulunuz aynı dosyada

if (!$this->config->get(‘flat_geo_zone_id’)) {

bu kodla değiştirin
if ($this->cart->gettotal() >= $this->config->get(‘free_total’) ) {
$status = false;
} elseif (!$this->config->get(‘flat_geo_zone_id’)) {

 

işlem bu kadar.

Benzer Yazılar

Gönderen Hakkında: Adonis Bilişim

Yaklaşık 10 Senedir E-ticaret sistemleri ile uğraşmaktayım ve aynı Zamanda Adonis Bilişim Firmasının sahibiyim.En Uygun ve En stabil E-ticaret Paketlerini sizlere sunmaktan mutluluk duyarım.

Yorum Yap